Agro Milotice - Baník Ratíškovice 0:4

23.02.2015 13:11

Milotice - Ratíškovice 0:4. Teprve třetí zápas na turnaji odehrály Ratíškovice, které po zlepšeném výkonu ve druhém poločase a díky třem slepeným brankám v rozmezí deseti minut porazily sousední Milotice.

"První poločas byl z naší strany velmi bídný. Neběhali jsme, nedařila se nám kombinace, ztráceli jsme spoustu jednoduchých míčů, prostě jsme se nemohli pořádně dostat do hry. Druhá půle už byla lepší. Zrychlili jsme hru, zlepšili pohyb a z několika šancí dali i čtyři branky," uvedl kouč Baníku Petr Kopl. Šedesátiletý trenér dal v úvodní části šanci i několika mladíkům, prim ovšem hrály tradiční opory.

K výhře zavelel ihned po obrátce Jakub Bábíček. Uzdravenému forvardovi stačilo ke gólu pár desítek vteřin. Vzápětí si Agro dalo vlastní gól, když střílenou přihrávku Vacenovského usměrnil za Nedvědického obránce Mikéska. Na 3:0 zvyšoval v 56. minutě sám Vacenovský.

Tentýž hráč se podílel i na posledním ratíškovickém gólu. Po přihrávce mladého útočníka dotlačil balon do sítě důrazný dorostenec Tomáš Koplík.

Milotice se na odpověď nezmohly. "Kromě úvodní desetiminutovky ve druhém poločase jsme odehráli celkem slušný zápas. V utkání se objevily věci, které chceme hrát. Naopak ve finální fázi nám chybělo dotažení několika zajímavých akcí. Jinak to bylo slušné běhavé utkání. Až na čtyři obdržené branky a naivní chyby při bránění jsem spokojený," prohlásil kouč Milotic Petr Vybíral.

Baník se díky výhře posunul na bronzový stupínek. Navíc k dobru má ještě odložený zápas se Bzencem. Naproti tomu dohrávka s Vacenovicemi se neodehraje, Baník si tak po dohodě zástupců oddílů do tabulky připsal kontumační výhru 3:0. "Chtěli jsme to hrát v pátek, ale soupeř nedá tým dohromady," dodal Kopl.

Zimní turnaj Dubňany 2015

Výsledky 5. kola: Sokol Krumvíř - Slavoj Rohatec 3:3 (0:1), Michal Svoboda, Tomáš Drápal, Martin Doležal - Petr Dohnálek, Filip Vanda, František Mikéska. FK Baník Dubňany - Slovan Bzenec 2:9 (1:3), Libor Filipenský 2 - Petr Kasala 4, Roman Andrýsek 2, Tomáš Zůbek, Aleš Radmil, Radek Šifel. SK Mogul Vacenovice - SK Boršice 0:7 (0:4), V. Brázdil 4, T. Ohnutek, D. Kopčil, M. Hromada. TJ Agro Milotice - FK Baník Ratíškovice 0:4 (0:0), Jakub Bábíček, Tomáš Vacenovský, Tomáš Koplík, vlastní.

Dohrávka 4. kola: Ratíškovice - Vacenovice 3:0 po dohodě oddílů kontumačně.

Tabulka po 5. kole:
1. Krumvíř 5 4 1 0 20:9 13