Baník Ratíškovice - Baník Dubňany 2:1

17.03.2015 12:05

Dubňany prohrály v Ratíškovicích

Ratíškovice – Fotbalisté Dubňan prohráli se sousedními Ratíškovicemi v zimní přípravě i podruhé. Zatímco na umělé trávě skončil zápas čtrnáctého týmu krajského přeboru s lídrem první A třídy 1:3, v sobotu, kdy se hrálo na přírodní trávě, prohrála Blahůškova parta 1:2. Jediný gól poražených vstřelil z penalty Filip Koryčánek.

Ratíškovický obránce Marek Kadlčík se v zápase s Dubňany zranil a v desáté minutě střídal.Autor: DENÍK/Libor Kopl

Ratíškovice v té době ale vedli po dvou brankách útočníka Jakuba Bábíčka 2:0. Poprvé se mladý forvard trefil ve 3. minutě, kdy zužitkoval přihrávku parťáka Vacenovského, podruhé nejlepší střelec první A třídy skóroval po Šimkově asistenci. Hosté už stačili výsledek ve druhém poločase pouze zkorigovat.

„Ratíškovice proti nám hrály stejně jako na zimním turnaji. Dobře bránily a spoléhaly na rychlé protiútoky. Nám dělali mladí kluci soupeře svým pohybem a důrazem problémy," uvedl dubňanský kouč Cyril Blahůšek.

Ten měl v generálce k dispozici všechny opory. Dubňany sice byly fotbalovější a měly častěji míč na svých kopačkách, ale do mnoha vyložených šancí se nedostaly. V první půli orazítkoval břevno kanonýr Šalša. Po přestávce zase selhal před brankářem Myšákem Koryčánek. Další tutovky hosté, za které nastoupili i hodonínští mladíci Mokrý s Kontkem, neměli. „V poli to z naší strany nebylo špatné, ale hráli jsme pouze po vápno," řekl Blahůšek.

Hostům nepomohl k obratu ani faul dorostence Daniela Macka, po kterém sudí Gasnárek nařídil pokutový kop. Koryčánek sice z penalty snížil, ale Ratíškovice už těsný náskok nepustily.

„Zápas se mi i přes výhru těžko hodnotí, protože máme velkou marodku a pořád nám schází hodně hráčů. Proti Dubňanům nastoupilo sedm hráčů z dorostu, což je dva týdny před mistrovskými zápasy trochu problém. Na druhé straně tito kluci zaslouží pochvalu. Trénují s námi, pomáhají nám a sami sbírají cenné zkušenosti," říká forvard ratíškovického Baníku Jakub Bábíček.

Byl to právě synovec bývalého druholigového obránce, kdo byl na konci povedených akcí mladého domácího týmu. „Na začátku jsem dal dvě šťastné branky a pokud bych nebyl dřevěný, tak bych přidal i třetí," glosoval situaci Bábíček. Tomu vůbec nevadilo, že se přípravný duel odehrál na hlavním ratíškovickém hřišti. „Devadesát procent mužstva sice nemá kolíkové kopačky, takže místy jsme byli jako na ledě, ale je dobře, že jsme si mohli zahrát na přírodní trávě," uvedl Bábíček.

Lídr první A třídy se vypořádal i s absencí mazáků Tomáše Kotáska, Petra Kotáska nebo Lukáše Vrby. Kromě nich domácím scházeli i sourozenci Voříškovi nebo Kundrata.

Šanci tak dostalo několik talentovaných mladíků. Kouč dorostu Karel Stokláska měl z výkonu Mačudy, Šimka, Adama Korduly, Tomáše Bábíčka, Jiřího Šťavíka, Daniela Macka nebo Dalibora Koplíka radost. „Potěšilo mě, že se na trávníku objevilo sedm dorostenců, kteří rozhodně nezklamali," řekl Stokláska.

Stínem utkání byla pouze zranění domácího beka Kadlčíka a hostující zadáka Marka Dohnálka.

Přípravný fotbal

FK Baník Ratíškovice – FK Baník Dubňany 2:1 (2:0)

Branky: 3. a 18. Jakub Bábíček – 63. Filip Koryčánek z penalty

Rozhodčí: Gasnárek – Jonáš, Vinklárek.