Do Ratíškovic se z Rakouska vrátil útočník Bábíček. Další posily Baník shání

17.02.2016 08:24

Do Ratíškovic se z Rakouska vrátil útočník Bábíček. Další posily Baník shání

Ratíškovice – Loni první A třídu vyhráli, postup ale z ekonomických důvodů odmítli. I letos se ratíškovičtí fotbalisté drží v popředí krajské soutěže. Vyšší třída je ale neláká, důležitá je konsolidace a rozšíření stávajícího kádru, jehož počet je nedostatečný. „Chceme získat několik hráčů, protože je nás málo," říká kouč Baníku Petr Kopl.

Zkušený ratíškovický obránce Milan Koplík (na snímku) se bude po skončení aktivní kariéry věnovat synovi. Autor: DENÍK/Libor Kopl

Jedenašedesátiletý trenér oslovil několik fotbalistů
z okolních klubů, do přípravy se však zapojil pouze útočník Moravan Matěj Otáhal, který to v Ratíškovicích zkoušel již
v létě, ale nakonec zůstal ve Slavoji. Teď by si vyšší soutěž rád zahrál.

Další posily jsou
v nedohlednu. „Chtěli jsme některé mladé kluky z Hodonína, ti však nakonec dali přednost Mutěnicím, za které chce dál hrát i náš Lukáš Koplík," říká Kopl.

Z Rakouska se domů vrátil mladý střelec Jakub Bábíček, který by společně s Tomášem Vacenovským a zmiňovaným Otáhalem měli vytvořit obávanou ofenzivní trojici.

Další posty už ale tolik pokryté nejsou. Kariéru ze zdravotních důvodů ukončil stoper Milan Koplík, hostování skončilo brankářům Doležalovi s Kratochvílou i rohateckému záložníkovi Kolaříkovi.

Dlouhodobě mimo hru jsou Marek Kadlčík, Tomáš Kotásek, Tomáš Voříšek, Petr Macek, přípravu nezahájil ani Radim Kopl. „Na podzim jsme měli obrovskou marodku, ani teď to není o mnoho lepší," posteskl si Kopl.

I když Ratíškovice v první polovině sezony získaly slušných čtyřiadvacet bodů, na postup nemyslí. „První A třída je pro náš tým ideální," tvrdí kouč Baníku.

Celek z Hodonínska zahájil neoblíbený zimní dril v sobotu 9. ledna. Hráči Baníku se budou připravovat výhradně v domácím prostředí, trénovat budou na stadionu a v jeho okolí třikrát týdně.

Letos se Ratíškovice nezúčastní ani zimního turnaje
v sousedních Dubňanech, zahálet ale nebudou. „Rozhodli jsme se pro jiný typ přípravy. Máme domluveno sedm přípravných zápasů. Věříme, že některé z nich odehrajeme i doma na přírodní trávě," dodal Kopl.

Jarní odvety zahájí ratíškovický Baník derby
s Dubňany.

Autor: Libor Kopl