Kyjov : Ratíškovice 1:1

22.08.2017 07:49

Kyjov v deseti získal s Ratíškovicemi bod

Tohle byl pouze slabý fotbalový odvar. Souboj Kyjova a Ratíškovic fanoušky nenadchl. Jindy třaskavé derby přineslo pouze nezáživný fotbal, dvě branky, jedno vyloučení a spravedlivou remízu 1:1. Z výsledku měli větší radost domácí fotbalisté, kteří od 57. minuty hráli v deseti, neboť útočník Jakub Rubík uviděl dvě žluté karty a musel ze hřiště. „Vzhledem k tomu, že jsme měli vyloučeného hráče, jsem s bodem spokojený. Pokud bychom hráli celý zápas v jedenácti, tak jsme vyhráli,“ myslí si kouč Kyjova Miroslav Čada.

Fotbalisté Kyjova (v bílých dresech) remizovali v derby s Ratíškovicemi 1:1. Domácí hráli proti Baníku od 57. minuty bez vyloučeného Jakuba Rubíka.Foto: Deník / Kopl Libor

Domácí přitom ani v první půli nehráli nijak zvlášť dobře. Úvodní dvacetiminutovka jednoznačně patřila Ratíškovicím, které se po zásluze ujaly vedení. Po standardní situaci poslal balon z jedenácti metrů přesně k tyči neobsazený Radek Ščevík. Posila ze sousedního Rohatce tak skórovala hned při své premiéře za Baník. „Prvních dvacet minut bylo z naší strany velmi dobrých. Slušnou pasáž jsme završili vedoucím gólem,“ uvedl hostující trenér Petr Kotásek.

Kyjovští ale postupem času převzali iniciativu a skóre srovnali. Klimeše ke gólu vybídl Marek Ingr, jenž přišel do týmu v létě ze sousedního Vlkoše.

V závěru první půle ještě unikl hostující obraně Klimeš, Dufek ale po jeho centru mířil v těžké pozici hlavou vedle.

Nedělní derby zásadně ovlivnila 57. minuta, kdy byl vyloučen domácí Rubík. Hráči Kyjova se v deseti zatáhli a spoléhali na brejky. Baník, kterému scházeli Konečný s Kordulou, si sice vypracoval platonickou převahu, do zakončení se ale ve zbytku utkání nedostal. „Finální fáze byla velmi špatná. Sice jsme byli více na balonu, ale proti oslabenému soupeři jsme nijak nebezpeční nebyli,“ uvedl Kotásek. Nezáživný fotbal pokračoval bez šancí i náboje. Mizerná návštěva viděla spoustu ztrát a hru pouze mezi šestnáctkami. „Ratíškovice mě hodně zklamaly. Po vyloučení našeho hráče si nevytvořily ani jednu gólovou šanci,“ prohlásil Čada. Nespokojený byl také Kotásek. „Remíza je ale zasloužená,“ objektivně uznal kouč Baníku.