Ratíškovice - Rakvice

18.05.2016 13:56

Baník rozhodl v prvním poločase

Ratíškovičtí fotbalisté po dvou porážkách v první A třídě zase zabrali a proti Rakvicím si připsali nejvyšší jarní výhru. Oslabený Baník ve 22. kole přehrál soupeře z Břeclavska 5:1, když čtyři góly zaznamenal už v prvním poločase. Dvakrát skóroval Lukáš Vrba, o další góly se podělili Lukáš Koplík, Denis Homola a střídající Daniel Macek. Za hosty porážku mírnil Martin Pátek.

Ratíškovický kouč Petr Kopl měl ze zápasu obavy, nakonec s mužstvem slavil jednoznačný triumf. „Jsem spokojený. Splnili jsme úkol a doma získali tři body," uvedl jednašedesáti­letý kouč.

V poklidném utkání soupeř výraznější odpor nekladl. „První poločas rozhodl o všem. Dali jsme čtyři branky, hosté navíc byli odevzdaní," pravil Kopl.

Zatímco nedávno v Blatnici skórovaly Ratíškovice hlavně po standardních situacích, v sobotu vstřelily všechny branky ze hry. Skóre otevřel po čtvrthodině hry středopolař Lukáš Koplík, druhý gól přidal Denis Homola a na 3:0 zvyšoval Lukáš Vrba.

Domácí trenér za rozhodnutého stavu za hřiště raději stáhl útočníka Vacenovského, který si před týdnem v Bučovicích poranil lýtko a zatím není stoprocentně fit. „Schválně jsme ho šetřili," vysvětlil své střídání Kopl. Do hry šel Daniel Macek, který krátce po svém příchodu na trávník upravil na poločasových 4:0. Rakvice v úvodní části nijak nebezpečné nebyly a plnily spíš roli komparsu.

Druhý poločas se dohrával pouze z povinnosti. Hrstka diváků viděla průměrný fotbal. Hosté se čestného úspěchu dočkali v 78. minutě, kdy Martin Pátek připravil ratíškovického gólmana Doležala o vychytanou nulu. Poslední slovo měl ale Baník. Výhru favorita pečetil Vrba.