Ratíškovice - Rohatec - zimní turnaj

02.03.2015 14:25

Dubňany – Souboj Ratíškovic s Rohatcem skončil remízou 2:2. Výsledek překvapivě více těšil vedoucí tým první A třídy, který po prvním poločase vedl nad soupeřem ze stejné soutěže zásluhou přesného lobu Bábíčka a dorážky Vacenovského 2:0. Baník ale po prostřídání přestal absolutně hrát, čehož Slavoj využil alespoň k vyrovnání, když s penalty snížil Vanda a porážku odvrátil v 79. minutě Homola.

Ratíškovický obránce Petr Macek (v červeném) střeží rohateckého kapitána Filipa Vandu. Souboj dvou týmů z první A třídy skončil remízou 2:2. Autor: DENÍK/Libor Kopl

Rohatec – Ratíškovice 2:2. Známý okresní kanonýr měl však v nedělním utkání dát rozhodně více než jednu branku. V prvním poločase měl bývalý forvard Nesytu a Starého Poddvorova dvě tutovky, stejný počet vyložených příležitostí zazdil i po přestávce. V mistrovském utkání by laxnost v zakončení stála fotbalisty Rohatce dva cenné body. „Byl to náš typický turnajový výkon. Hrajeme slušně, držíme balon, ale po hrubých chybách dvakrát inkasujeme a zase otáčíme výsledek," říká kouč Slavoje Marek Antoš. „Individuální chyby nás srážejí dolů. Chvíli nám vždycky trvá, než se z toho dostaneme," přidal.

Slavoj byl od začátku střetnutí živější a měl i šance. Ve 12. minutě Mikéska zblízka orazítkoval tyč. Následně uháněl Homola sám na gólmana Myšáka. Rohatecký útočník si však v rozhodující chvíli ukopl míč, který skončil v zázemí.

Baník udeřil hned ze své první vážnější příležitosti. Zaváhání obrany Slavoje potrestal Bábíček, který chytrým lobem poslal balon přes vyběhnutého Mačudu do odkryté branky. Mladý ratíškovický kanonýr se podílel i na druhé brance. Po vyšachování defenzivy Rohatce a Bábíčkově přihrávce dorazil balon do sítě Vacenovský. Následně mohl skórovat Vrba, který pálil z voleje nad.

To však bylo ze strany Baníku vše. Slavoj se poměrně brzy otřepal a ještě před koncem prvního poločasu zahrozil. Rána Homoly, kterému míč ideálně patičkou předložil Mikéska, skončila na břevně Myšákovy svatyně.

Rohatecký forvard byl při chuti. V koncovce se však trápil. V 58. minutě pálil Homola vysoko nad a po dalším minele soupeřovy defenzivy mířil v jasné šanci vedle.

Rohatec byl za svoji útočnou snahu odměněn až dvacet minut před koncem. Kapitána Vandu fauloval v pokutovém území Petr Kotásek. Sudí Čápek správně nařídil penaltu, kterou sám faulovaný bezpečně proměnil.

Tlak Slavoje v té chvíli gradoval. Z převahy vytěžili Rohatečtí pouze remízu, když na konečných 2:2 upravil Homola. „Sice jsme dvě branky dali, ale dalších pět vyložených šancí jsme nevyužili. Výsledek měl vypadat jinak," věděl Antoš. Ten litoval hlavně mizerné koncovky. „Bohužel nedáváme góly, což demonstrovaly tutovky Homoly, který měl na kopačce další tři branky," uvedl Antoš. „ Celý druhý poločas hrajeme na soupeřově polovině, ale všechny akce končí před šestnáctkou. Máme měsíc na to, abychom hru vypilovali," doplnil kouč Slavoje.

Ratíškovický trenér Petr Kopl výkon svého mužstva těžce rozdýchával. „Jsem naštvaný a obrovsky zklamaný. V prvním poločase byla naše hra ještě celkem slušná. Ze dvou šancí jsme dali dva góly a vedli. Druhá půle však byla ostudná a s fotbalem neměla nic společného. Hráči to vyloženě odláfkli," čílil se kouč Baníku.