Ratíškovice si v přípravě poradily s Kunovicemi

08.02.2017 09:03

Ratíškovičtí fotbalisté zapomněli na debakl v Mutěnicích a v přípravě na jarní boje si připsali první vítězství. Baník na umělé trávě v Kunovicích zdolal domácí tým 3:1.

Fotbalisté Ratíškovic zvítězili v přípravě nad Kunovicemi 3:1. Na snímku drží balon záložník Baníku Robin Dobeš

„Na hřišti čtvrtého týmu zlínské první B třídy jsme odehráli slušné utkání. I když jsme nebyli zdaleka kompletní a v naší hře byla spoustu nedostatků, výsledek dodá našim hráčům chuť do dalších tréninků a zápasů,“ uvedl nový předseda ratíškovického Baníku Petr Koplík, který vyzdvihl po sobotním utkání hlavně výkon univerzála Dohnálka. Mladší syn trenéra fotbalistek druholigového Nesytu zastoupil gólmana Chromého a mužstvo několikrát podržel. „Zdeňka musím pochválit. Za gól nemohl a chytil ještě dva samostatné nájezdy soupeře. Věděl si rady i s centry. Podržel nás,“ řekl Koplík.

V hostující sestavě se objevil i nový trenér Petr Kotásek, který vyztužil ratíškovickou defenzivu. Klíčovým hráčem však byl útočník Michal Voříšek. Byl to právě důrazný forvard, kdo v prvním poločase otevřel účet zápasu. Jednatřicetiletý fotbalista se hlavou trefil na přední tyči po nakrátko rozehraném rohovém kopu a centru Jankůje. Voříšek mohl před poločasem přidat ještě jeden gól, ale po načechraném centru Jaromíra Kotáska mu jasnou branku sebral domácí obránce. Kunovice, které vede bývalý kouč Kyjova a Veselí nad Moravou Vratislav Chaloupka, udeřily po změně stran. „Naši stopeři se nedomluvili a soupeř zaváhání okamžitě potrestal,“ řekl Koplík.

Ratíškovice si ovšem vzaly vedení zpět. Voříšek po autu Jaromíra Kotáska přelstil levého obránce a po povedené individuální akci střelou k pravé tyči překonal domácího gólmana. Tři minut před koncem hosté upravili na konečných 3:1. Po závaru před kunovickou brankou dopravil za pomoci jednoho z domácích hráčů balon do sítě důrazný Balous.