Ratíškovice - Velké Karlovice

15.07.2015 08:22

Ratíškovice na úvod přípravy remizovaly s divizními Velkými Karlovicemi

Ratíškovice – Po prvním poločase prohrávali o dvě branky, ale po přestávce ukázali charakter a díky přesným zásahům Lukáše Koplíka a Michala Nováka srovnali na konečných 2:2. Fotbalisté Ratíškovic v úvodním přípravném zápase na novou sezonu proti divizním Velkým Karlovicím rozhodně nepropadli.

„V prvním poločase byl vidět na našem výkonu respekt ze soupeře. Velkých Karlovic jsme se jakoby báli. Hráli jsme ustrašeně a po nedůrazu v defenzivě dostali dvě branky. Nevím, jestli to bylo tím, že hosté prostřídali, ale ve druhé půli jsme se zlepšili a nakonec zaslouženě vyrovnali. Remíza byla spravedlivá, i když soupeř měl taky ještě další šance, při kterých nás podržel brankář Doležal," zhodnotil páteční duel ratíškovický kouč Petr Kopl.

Šedesátiletý trenér v prvním přípravném zápase postrádal dovolenkáře Kundratu s Milanem Koplíkem i dlouhodobé marody Tomáše Kotáska, Kadlčíka, Kordulu či Michala Voříška. Dres Baníku proti Velkým Karlovicím naopak navlékli útočník Moravan Matěj Otáhal s rohateckým záložníkem Jakubem Kolaříkem. Téměř celé utkání odehrál také Lukáš Koplík, o kterého mají zájem Mutěnice. „Samozřejmě chceme, aby zůstal doma, ale uvidíme, ja se jednání vyvinou," řekl Kopl.

Ten už nemůže počítat s útočníkem Jakubem Bábíčkem, který zamířil do Rakouska, ani hráči Mutěnic. Spolupráce Baníku s vinaři po sestupu Mutěnic z divize do krajského přeboru skončila. Farmou Ratíškovic bude v letošní sezoně Vracov.

Celek z Hodonínska odehrál proti Velkým Karlovicím slušné utkání. Domácí byli na vlastním tréninkovém hřišti aktivní, ale po chybách a nedůrazu v obranné fázi dvakrát inkasovali. V sedmé minutě pomohla Baníku ještě tyč, ale ve 24. minutě už se hosté z Valašska dostali do vedení. Brankáře Doležala, jenž se do Ratíškovic vrátil z Rakouska, překonal za pomoci kontrukce branky Škrobák. Druhý gól vzápětí přidal Ondřejka.

Účastník jihomoravské první A třídy měl rovněž v úvodní části několik slibných příležitostí, ale Otáhal jednou prováhal vhodný okamžik k zakončení a podruhé mu soupeř střelu zblokoval. Ke gólu nevedla ani propagační střela Vrby či průnik Voříška.

Po přestávce se domácí zlepšili. Výsledkem byla kontaktní branka Lukáše Koplíka, který se parádně trefil po Vrbově přiťuknutí, a vyrovnání střídajícího Michala Nováka. Navrátilec z Mikulčic dorazil do sítě míč po hezké individuální akci Otáhala.

Za nerozhodného stavu 2:2 si šance vypracovala obě mužstva, ale brankář Doležal slibné příležitosti protivníka bravurními zákroky zneškodnil a pokus Adama Korduly odvrátil jeden z hostujících obránců. Proto se již skóre nezměnilo.

„Byl to náš první přípravný zápas, čemuž odpovídala kvalita naší hry. I když jsme nebyli kompletní a někteří kluci doléčují zranění z minulé sezony, tak jsme jako účastníci divize měli hlavně ve druhém poločase předvést lepší výkon," uvedl trenér Velkých Karlovic Dalibor Kučera. Jeho tým neabsolvoval v Ratíškovicích pouze přípravný zápas, ale také krátké třídenní soustředění. „Máme jednoduché ambice. Chceme hrát fotbal s vlastními kluky. Je nám jedno, zda to bude divize nebo první A třída," dodal bývalý místopředseda fotbalového svazu.