Rohatec - Ratíškovice

22.09.2015 10:14

Brankář Létal poprvé inkasoval, Rohatec přesto nad Ratíškovicemi vyhrál

Rohatec – Zklamání z obdržené branky ani zranění stopera Petra Vaška nemohly pokazit radost z vítězství nad sousedem z Ratíškovic. Brankář Tomáš Létal sice po svém příchodu do Rohatce poprvé inkasoval, přesto mu obdržená branka z kopačky střídajícího Radima Kopla tolik nevadila. Slavoj v 7. kole první A třídy přehrál Baník 3:1 a díky zisku tří bodů se v tabulce dostal před okresního rivala na druhé místo.

Triumf Rohatce byl naprosto zasloužený. Domácí tradičního rivala jasně přehráli. Hosté působili odevzdaným dojmem a za devadesát minut se mezi tři tyče Látalovy svatyně trefili pouze jednou. A hned z toho byl gól.

„Z výkonu a přístupu mužstva jsem neskutečně rozladěný. Nechápu, co se s týmem stalo. Před týdnem jsme jasně přehráli Blatnici, nyní jsme propadli v Rohatci, kde jsme podali mizerný výkon. Byla to z naší strany ostuda. Hráči by se měli fanouškům za své vystoupení omluvit," prohlásil naštvaný ratíškovický kouč Petr Kopl, který opravdu neměl koho vyzdvihnout ani pochválit. „Zápas nám absolutně nevyšel," pronesl jednašedesátiletý trenér.

Baník opravdu nebyl nijak nebezpečný a kromě gólu Tomáše Voříška z ofsajdu směrem dopředu nic neukázal. „Takto se hrát opravdu nedá," kroutil hlavou Kopl. „V derby nám scházel pohyb, důraz, kombinace i větší zápas," přidal.

Zatímco hosté se soužili, hráči Slavoje potvrdili výbornou formu z posledních zápasů a Baník zlomili dvěma slepenými brankami z úvodní čtvrthodiny.

Rohatec poslal do vedení Igor Petrák. Vedoucímu gólu předcházel prudký centr beka Dohnálka, který hostující brankář Kratochvíla vyrazil pouze k nekrytému Petrákovi, jenž balon hlavou poslal do sítě.

Než se Baník vzpamatoval, inkasoval další ránu. Po přihrávce Ruzkowského doklepl míč za brankovou čáru mladík Jüstel.

Ratíškovice nezabraly ani za nepříznivého stavu 0:2. Zato aktivnější Rohatec mohl své vedení do přestávky ještě navýšit, ale hlavičku Homoly parádním zákrokem vytěsnil Kratochvíla na pravou tyč.

Domácí byli lepší i po změně stran. Ránu výtečně hrajícího Vandy pohotově vyrazil nad břevno mladý gólman Baníku. Ten třetí gól inkasoval po následujícím rohovém kopu. K odraženému míči se dostal Vanda. Jeho prudkou ránu z osmnácti metrů usměrnil za bezmocného Kratochvílu dobře postavený stoper Netík.

Ratíškovice byly v té chvíli na ručník. Zlepšení nepřineslo střídání ani změny na jednotlivých postech. Přesto to byli náhradníci, kdo se postaral o čestný úspěch Baníku. Po přihrávce za rohateckou obranu naservíroval Kundrata míč Koplovi, který zblízka uklidil balon do sítě.

Byla to první přímá střela Ratíškovic na soupeřovu branku za devadesát minut utkání.

„Čekali jsme, že bude soupeř po vysoké výhře nad Blatnicí v pohodě. Za celý zápas jsme ho však do ničeho nepustili, což je dobrá vizitka celé naší defenzivy," řekl domácí kouč Marek Antoš. „Až za rozhodnutého stavu 3:0 jsme vzadu nebyli tak důslední," doplnil.

Stínem nedělního derby bylo zranění domácího stopera Petra Vaška a hostujícího útočníka Tomáše Vacenovského.

Oba zmiňovaní hráči se střetli hlavami a ve 32. minutě museli se zakrvácenými hlavami střídat. Zatímco mladý forvard Baníku odešel do kabin po svých, Vaška odnesli pořadatelé ze hřiště na nosítkách. Oba aktéři nepříjemného souboje se pak potkali v hodonínské nemocnici.

„Hodně mě to štve, takové věci prostě k fotbalu nepatří. Nikdy není pěkný pohled na dva kluky, kteří opouštějí trávník s rozbitými hlavami. Snad se oba rychle uzdraví a budou pokračovat v kariéře," doufá rohatecký kouč Marek Antoš.

Slavoj se po další výhře dostal v tabulce už na druhé místo. Ratíškovice jsou čtvrté. „Těší nás, že jsme v posledních třech derby získali sedm bodů a že jsme sezonu, která byla špatně nastartovaná, posledními výsledky dohnali. Držíme se v horní polovině tabulky, z čehož mám velkou radost," dodal Antoš.

1. A třída skupina B, 7. kolo

Slavoj Rohatec – FK Baník Ratíškovice 3:1 (2:0)

Branky: 10. Igor Petrák, 12. Jiří Jüstel, 58. Tomáš Netík – 88. Radim Kopl.

Rozhodčí: Vondryska – Blažek, Vajdík (M. Jelínek).

Žluté karty: Vanda, Létal – Kordula, Kopl.

Diváci: 600.

Rohatec: Létal – Dohnálek, Netík, Vašek (32. Schenel), Páleník – Tomšej (56. Salajka), Vanda, Homola Petrák – Ruzskowski (90. Kučera), Jüstel (74. Vacenovský).

Ratíškovice: Kratochvíla – P. Kordula (83. Kundrata), M. Koplík, Mačuda, P. Kotásek – Kolařík (66. T. Bábíček), Vrba, M. Kordula, Šimek – T. Voříšek (73. Kopl), Vacenovský (32. J. Kotásek).
Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/brankar-letal-poprve-inkasoval-rohatec-presto-nad-ratiskovicemi-vyhral-20150921.html