V dalším přípravném utkání oslabené Ratíškovice zdolaly Nedakonice

17.02.2016 08:31

V dalším přípravném utkání oslabené Ratíškovice zdolaly Nedakonice

Ratíškovický útočník Tomáš Vacenovský (na snímku) se v přípravném zápase proti Hovoranům střelecky neprosadil.

Baník Ratíškovice zaznamenal v zimní přípravě další výhru. Po Hovoranech si poradil i s Nedakonicemi, které na umělé trávě v Dubňanech přehrál 5:1. Hattrickem se blýskl Michal Novák, který jaro odehraje společně s Michalem Vacenovským v Mikulčicích

Celek z Hodonínska soupeře z nižší soutěže přehrál hlavně v prvním poločase. Ratíškovice začaly střílet branky až po půlhodině hry, kdy se nejprve prosadil Michal Novák. Tentýž hráč následně přidal svůj druhý gól a na poločasových 3:0 upravil Vacenovský.

Ve druhé půli tempo hry opadlo. Baník nebyl již tak aktivní ani přesný, přesto přidal další dva góly. Hattrick završil velmi dobře hrající Novák, výhru Ratíškovic pečetilv poslední minutě Bábíček, který proměnil pokutový kop.

Na přesvědčivém vítězství se podílel i Tomáš Voříšek. Zraněný ratíškovický útočník překvapivě nastoupil místo nemocného gólmana Doležala v brance a své spoluhráče několikrát podržel. Voříšek inkasoval pouze v 82. minutě, další pokusy soupeře kryl. „Chytal velmi dobře. I když moc práce neměl, působil jistým dojmem," pochválil Voříška ratíškovický kouč Kopl, který svěřence po vydařeném sobotním zápase chválil. „Zápas hodnotím celkem dobře. První poločas byl z naší strany dobrý. Klidně jsme mohli dát sedm, osm gólů. Kundrata, Vacenovský ani Bábíček ovšem v koncovce nebyli přesní," uvedl ratíškovický trenér Petr Kopl. „Druhá půle už se dohrávala s řadou nepřesností," přidal jednašedesáti­letý kouč.

Posílené Nedakonice před týdnem zaskočily Kyjov, na dalšího účastníka jihomoravské první A třídy si ale nepřišly. „Soupeř bojoval, ale na nás neměl," dodal Kopl, který měl znovu k dispozici okleštěnou sestavu.

Ratíškovice – Nedakonice 5:1 (3:0)

hráno na umělé trávě v Dubňanech

Branky: 33., 35. a 69. Michal Novák, 41. Tomáš Vacenovský, 90. Jakub Bábíček z penalty – 82. Hyrák

Rozhodčí: Vondryska –Volf, Fridrich

Ratíškovice i po vysoké výhře 7:3 nad Hovorany řeší úzký kádr

Vyhráli, ale starosti mají pořád. Fotbalisté Ratíškovic přestříleli v úvodním přípravném zápase Hovorany 7:3. Ani přesvědčivý triumf nad soupeřem z nižší soutěže ale nevyřešil problémy s úzkým kádrem.

Kouč Baníku Petr Kopl postrádal několik důležitých hráčů, proto na sobotní utkání povolal i Michala Vacenovského s jmenovcem Novákem, kteří na podzim hostovali v Mikulčicích.

Ratíškovický dres navlékl i útočník Michal Jílek, který působí v Rakousku. Ve druhém poločase se na umělé trávníku dokonce objevil známý divizní rozhodčí Jan Dohnálek. „Výsledek pro nás není až tak podstatný. Bohužel je nás málo a sestavu jsme lepili, jak se dalo. Jsem nespokojený. Kádr je úzký, musíme sehnat hráče, jinak budeme mít v soutěži velké problémy," tuší jednašedesátiletý trenér, který měl i po divokém vítězství těžkou hlavu.

„Ani sedm branek nezakrylo nedostatky v naší hře," uvedl Kopl.

Podobně na tom však byly i Hovorany. Kouč poraženého týmu René Nedoba postrádal hned sedm hráčů ze základní sestavy. Kromě brankáře Gebharta desátému týmu první B třídy scházeli také bratři Šurýnové, Grdina, Košulič nebo Stehlík. „Na utkání jsme přijeli s omlazeným mančaftem, příležitost dostali dorostenci nebo kluci ze širšího kádru," připomněl Nedoba.

V sestavě Hovoran se ještě neobjevil ani útočník Ondroušek, který by se po náročném zranění a operaci měl vrátit do mateřského oddílu. Vedení klubu se navíc se sousedními Šardicemi domluvilo na hostování stopera Marka Knoflíčka. Jinak by měl kádr Hovoran zůstat ve stejném složení jako na podzim.

Sobotní duel přinesl ofenzivní fotbal se spoustou šancí, branek i hrubých chyb. Úvod utkání patřil oslabeným Ratíškovicím, které měly tutovku hned v 1. minutě, ale balon po samostatném úniku Kotáska odvrátil před brankovou čarou jeden ze soupeřových zadáků.

Baník poslal do vedení Tomáš Kundrata. Třetí tým první A třídy duel rozhodl třemi slepenými brankami v rozmezí od 21. do 26. minuty, kdy gólmana Hovoran dvakrát překonal Jílek a jednou Jakub Bábíček.

Pak se podruhé v zápase prosadil Kundrata a bylo hotovo. „Zápas rozhodl první poločas, ve kterém jsme se dopustili pěti hrubých chyb, které soupeř potrestal," prohlásil Nedoba. Jeho tým skóroval v úvodní části pouze jednou, když brankáře Doležala překonal Martin Válek.

Na poločasových 6:1 upravil ve 41. minutě Novák. I po změně stran se hrál bezstarostný fotbal s góly a vyloženými šancemi. Ratíškovice po vystřídání útočníka Vacenovského a dalších změnách polevily, čehož okresní rival využil ke zkorigování výsledku.

Martin Válek sice penaltu neproměnil, ale jmenovec Ivan a následně i nestárnoucí forvard Pospíšil už mířili do černého. Poslední slovo ovšem měli hráči Baníku. Jeho výhru stvrdil Jaromír Kotásek.

FK Hovorany – FK Baník Ratíškovice 3:7 (1:6)

hráno na umělé trávě v Dubňanech

Branky: 35. Martin Válek, 59. Martin Ivan, 74. Josef Pospíšil – 9. a 31. Tomáš Kundrata, 23. a 26. Michal Jílek, 21. Jakub Bábíček, 41. Michal Novák, 86. Jaromír Kotásek. Rozhodčí: Malík – Hulcký, Blažek. Diváci: 30.

Autor: Libor Kopl