Vyškov B - Ratíškovice

30.08.2016 12:31

Ratíškovice byly ve Vyškově výhře blíž

Ratíškovičtí fotbalisté bodovali i ve třetím podzimním duelu. Baník po domácí remíze 1:1
s Dubňany uhrál stejný výsledek i ve Vyškově, kde proti domácí rezervě ve druhém poločase sahal po výhře, ale sudí Tunka branku Pavla Konečného kvůli hraničnímu ofsajdu neuznal.

Ratíškovice dělbu bodů nakonec braly, i když v poli měly místy navrch. „Bylo to vyrovnané utkání, ale měli jsme k vítězství blíž," řekl hostující trenér Petr Kopl.

Slovácký celek začal ve Vyškově slušně a v 16. minutě se ujal zásluhou útočníka Michala Voříška vedení. Zkušený forvard uplatnil
v souboji svůj důraz a ranou z úhlu přes celou branku na zadní tyč otevřel skóre.

Baník mohl v prvním poločase svůj náskok ještě navýšit. Toman šel sám na gólmana Štěpána, ale tak dlouho váhal se střelou, až vůbec nezakončil.

Vyškovská rezerva srovnala po půlhodině hry. Po průniku kapitána Ličky se prosadil Krejčíř. Ve zbytku úvodní části byly spíše k vidění ostré zákroky než pohledné fotbalové akce. „Domácí mě překvapili, opravdu hráli dost důrazně. Jenom na Dominika Jankůje bylo tak dvacet faulů," řekl Kopl.

Hlavní rozhodčí napomínal celkem pět domácích hráčů a dva hosty. I po změně stran se hrálo ve slušném tempu. První polovina druhé půle patřila spíše hráčům Vyškova, Ratíškovice zase hrozily v závěrečné půlhodině. Klíčová chvíle přišla
v 70. minutě, kdy Konečný dopravil míč do sítě, ale sudí Tunka branku na pokyn asistenta kvůli ofsajdu neuznal. Konečný pak měl další stoprocentní šanci, ale zblízka přestřelil.