Žádné alibi. Ratíškovičtí fotbalisté chtějí postup

Podzim zahájili sérií šesti výher v řadě, herními výkyvy se ale připravili o vedoucí pozici. Fotbalisté Ratíškovic zakončili podzimní část B skupiny I. A třídy na třetí příčce se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Hroznovou Lhotu. „Kvůli herním výkyvům nejsem s podzimem úplně spokojený, poztráceli jsme spoustu bodů. Jsem náročný, takže jsem si po úvodních kolech přál vybojovat první místo. Bohužel to kvůli ztrátám nevyšlo,“ uvedl ratíškovický trenér Petr Zemánek.

 

Mrzela ho především domácí prohra 0:1 s Miloticemi a remíza 1:1 na hřišti aktuálně předposlední Velké nad Veličkou. „Stejně tak jsme doma ztratili po remíze s Rohatcem. Nechali jsme se uspokojit šesti výhrami v úvodu sezony. Mysleli jsme si, že to na hřišti půjde samo. Prošli jsme útlumem a nastartovali se až výhrami v posledních dvou kolech,“ přiblížil zkušený stratég, který mužstvo převzal po skončení minulé sezony.

Zatímco na jaře prošlo přes ratíškovickou obranu třiatřicet branek, v podzimní části už jen třináct, tedy nejméně v celé soutěži. „Sledoval jsem kluky už na jaře, kdy dostávali strašně moc gólů. Upozornil jsem je na to a začali jsme na obraně pracovat. Není náhoda, že jsme dostali nejmíň branek v soutěži. Kvalitu ale máme i směrem dopředu,“ připomněl Zemánek.

V ofenzivě spoléhá především na útočné duo Jakub Bábíček a Tomáš Voříšek, které na podzim nasázelo 22 z 32 branek mužstva. „S Tomášem spolu hrajeme celý život. Od přípravky až po áčko, kde jsme se po odchodu z Ratíškovic na čas rozdělili a teď zase setkali. Na hřišti se skvěle doplňujeme,“ těšilo Bábíčka, který je se třinácti brankami třetím nejlepším střelcem soutěže.

Ratíškovický podzim
Pozice: 3. místo, 29 bodů, skóre 32:13
Bilance doma: 4 výhry, 1 remíza, 1 prohra
Bilance venku: 5 výher, 1 remíza, 1 prohra
Nejlepší střelci: Jakub Bábíček (13 branek), Tomáš Voříšek (9 branek)


Přes zimu chce ratíškovický lodivod zapracovat na efektivitě ostatních hráčů. „Další kluci v ofenzivě dávají minimum gólů, to se musí změnit. Když nám vinou zranění chyběl Tomáš Voříšek, všechno stálo na Kubovi Bábíčkovi. V útoku přitom máme řadu kvalitních hráčů. Po zranění by se navíc mohl vrátit Tomáš Vacenovský. Chci, ať mužstvo dává víc branek a fotbal diváky baví,“ přál si Zemánek.

Po letní obměně kádru další hráčské změny neplánuje. „Doufám, že do přípravy půjdeme ve stejném složení. Mluvil jsem s většinou hráčů a nemám signály, že by chtěl někdo odejít. Chceme kádr ustálit a vyvarovat se absencí,“ řekl bývalý trenér Mutěnic.


O cíli pro jaro má jasno. „Chceme se porvat o první místo a postup. Nebudeme si dělat alibi, že nám stačí třetí nebo čtvrtá příčka. Kdo dělá fotbal, má mít maximální ambice. Ratíškovicím by krajský přebor slušel. V I. A třídě je sice mnohem víc derby, ale ambice hráčů a trenérů musí být nejvyšší,“ burcoval bývalý prvoligový fotbalista.

Speciální motivaci vybojovat postup do krajského přeboru má útočník Bábíček. „I. A třídu jsem vyhrál už dvakrát, takže bych zkompletoval hattrick. Člověk hraje fotbal proto, aby vítězil, motivace mi neschází,“ usmíval se ratíškovický snajpr.

Novinky

Krumvíř - Ratíškovice 2:1

02.05.2017 09:15
Ratíškovice sahaly v Krumvíři po bodu. Bojovný duel rozhodl střídající Rozkydal Krumvíř, Ratíškovice – Ratíškovickým fotbalistům i ve druhém...

Rakvice - Ratíškovice 1:4

25.04.2017 09:58
Ratíškovice si i bez stoperů poradily s Rakvicemi Ratíškovickým fotbalistům se pod vedením trenéra Petra Kotáska daří. Baník naplno bodoval...

Ratíškovice - Vyškov B 2:0

18.04.2017 12:49
Ratíškovicím vystřelil výhru Kordula Dvě přesné trefy záložníka Martina Korduly rozhodly velikonoční duel v Ratíškovicích. Domácí Baník...

Ratíškovice - Dražovice 1:0

04.04.2017 11:08
Ratíškovice přišly o Dobeše, ale mají další tři body Ratíškovice se v první A třídě derou vzhůru. Baník pod vedením nového trenéra...

Kyjov - Ratíškovice 0:2

27.03.2017 09:02
Vyměnili vedení klubu, obměnili realizační tým a vydali se zpátky do popředí první A třídy. Fotbalistům Ratíškovic první soutěžní duel...
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>
počítadlo.abz.cz

Okresní pohár 2014

1 | 2 | 3 >>

Kontakt

FK Baník Ratíškovice

sekretář oddílu:
Jan Toman
Sportovní 1310
Ratíškovice
69602

+420 737 712 304

los podzim 2018

            - - IS  FAČR - -

  vyhledávání soutěží

  

 

        

     obec Ratíškovice    

  

   

FK Baník Ratíškovice
Sportovní 1310
696 02 Ratíškovice

areál FK Baník

Záznamy: 1 - 1 ze 7