Baník Ratíškovice - Mogul Vacenovice

04.03.2014 16:17

Ratíškovice si výhrou nad Vacenovicemi zvedly seběvědomí

Obránce Ratíškovic Petr Šťastný (vpravo) bojuje na zimním turnaji v Dubňanech o míč se zadákem Bzencem Michalem Dulovczem. Autor: DENÍK/Libor Kopl

včera 13:58

Dubňany – Ratíškovice po třech nepříjemných porážkách konečně zabraly a na zimním turnaji v Dubňanech podruhé vyhrály. Baník si v šestém kole poradil se sousedními Vacenovicemi, které porazil 4:1. Olejářům nepomohl proti soupeři z vyšší soutěže vedoucí gól útočníka Nedvěda ani půlhodinová přesilovka. Mogul Mackovo vyloučení nepotrestal, naopak mohl několikrát ještě inkasovat.

Sobotní duel o zvýšení sebevědomí vyšel lépe Ratíškovicím. Hrající kouč Baníku Petr Vybíral ani po přesvědčivé výhře a zlepšeném výkonu nijak nejásal. Zkušený fotbalista totiž moc dobře ví, kolik práce nováčka krajského přeboru před startem jarních odvet ještě čeká.

„K zápasu nemám co říct. Více než výsledky mě zajímá počet hráčů, které mám k dispozici, protože měsíc před startem jarní části sezony je nás jedenáct. Mistrovské zápasy budou mnohem důležitější,“ uvedl Vybíral.

Ten podobnou marodku nepamatuje. „Bohužel teď se to nakupilo,“ posteskl si Vybíral, který měl na turnaji poprvé k dispozici obránce Kadlčíka. Talentovaný zadák se po necelém půlroce vrátil z Anglie a na jaře by měl znovu oblékat dres mateřského oddílu.

Velký otazník ovšem stále visí nad dalšími jmény. Zdaleka kompletní nebyly v derby ani Vacenovice. Kouč olejářů Zdeněk Bobot postrádal proti Baníku krajní obránce Chvátalovy, beka Kotáska, útočníka Šrédla nebo mladíka Lungu.

Mogul vstoupil do utkání lépe a v 6. minutě se ujal vedení. Bývalého spoluhráče Jaštíka zblízka překonal Nedvěd. Ratíškovice ale po obdržené brance přidaly a začaly soupeře přehrávat. Vyrovnání obstaral Kundrata, bleskový obrat dokonal Toman.

Nadmíru vydařenou pětiminutovku završil povedenou ranou k levé tyči Lukáš Koplík. Nový gólman Mogulu, Michal Žigo, se na své spoluhráče zlobil marně. Bývalý brankář Bzence a Mikulčic inkasoval ještě jednou. Po přihrávce Vacenovského se podruhé v utkání prosadil Toman.

Ratíškovice přibrzdilo až vyloučení Macka. Obránce Baníku tvrdě zajel do Nedvěda a za ostrý zákrok uviděl druhou žlutou kartu.

Účastník krajského přeboru byl i v deseti nebezpečnější. Mladý forvard Vacenovský ale neměl střelecký den. Talentovaný dorostenec neproměnil ve druhé půli několik vyložených šancí. Třikrát vychytal Vacenovského brankář Žigo, jednou mířil šikovný útočník vedle. Další gól nepřidal ani Koplík.

Vacenovice se snažily výsledek alespoň zkorigovat, ale do šancí se téměř nedostaly. Jaštíka protáhl pouze Václav Bařák a dorostenec Nešpor.

„Z přesilovky jsme měli vytěžit víc. Po odchodu Nědvěda nám však chyběla v útočné fázi kvalita. Vpředu jsme příliš nebezpeční nebyli. Na druhé straně Ratíškovice hrály i v deseti dobře. Do ničeho nás i díky zkušenému stoperovi nepustily,“ řekl kouč poražených Zdeněk Bobot.

Zkušený lodivod zatím marně hledá optimální sestavu. „Stále nám chybějí někteří hráči,“ připomněl Bobot.

Toho trápí především zdravotní stav útočníka Šrédla. Nejlepšího střelce Vacenovic trápí třísla. Kvůli nim odehrál na zimním turnaji v Dubňanech pouze dvanáct minut. Právě branky důrazného forvarda olejářům scházejí. Mogul dal v sedmi zimních zápasech pouze tři góly. „Koncovku musíme zlepšit,“ ví Bobot.

Ten výsledky neřeší. „Pořád je to pouze příprava,“ mávl rukou.

Ve druhém sobotním zápase Bzenec přehrál Krumvíř, za který nastoupili i bývalí hráči Slovanu, Linhart, Hoša a Kmeť, jasně 6:1. Účastník krajského přeboru rozhodl o své zasloužené výhře až ve druhém poločase.

Odpor soupeře z Břeclavska definitivně zlomil Radek Šifel. Nejlepší střelec dubňanského zimního turnaje se blýskl proti Krumvíři hattrickem. V šesti zápasech nastřílel šikovný fotbalista už devět branek.

Bzenec se díky vysoké výhře dostal před Hodonín do čela tabulky. Divizní tým má ovšem středeční dohrávku s Boršicemi k dobru. Na vedoucí trojici dotírají domácí Dubňany, které v neděli přehráli rivala z první A třídy 4:1. Dvakrát se proti Milovicím trefil Pavel Šalša.