Lednice - Ratíškovice 3:1

30.05.2017 08:08

Ratíškovice zchladily v Lednici hrubé chyby

Fotbalistům Ratíškovic to v závěru sezony příliš nejde. Oslabený Baník v I. A třídě prohrál tři z předcházejících čtyř utkání a neúspěšné období nepřekonal ani v Lednici, kde domácímu Moravanu podlehl 1:3. Hosty na Břeclavsku srazily hrubé chyby, branka Michala Voříška už nic neznamenala.

„Porážka mě velmi mrzí. V Lednici jsme chtěli získat nějaký bod, bohužel nemáme žádný,“ posteskl si hostující trenér Petr Kotásek. Toho víc než další ztráta mrzí rozrůstající se marodka. Už při rozcvičce se v neděli zranil obránce Dobeš, po půlhodině hry střídal i Tomáš Bábíček. Místo něj šel do pole jindy náhradní gólman Zdeněk Dohnálek. „Velmi mě překvapil. Odehrál velmi slušný zápas,“ pochválil svěřence ratíškovický trenér, který už vyhlíží konec sezony. „Situace je tristní. Na začátku jara jsme měli široký kádr, teď se nám zápas od zápasu zužuje a hrajeme v čím dál kombinovanější sestavě,“ připomíná Kotásek.

Hosté, kterým kromě dlouhodobého maroda Vacenovského scházeli také Vrba, Konečný, Koplík nebo Macek, odehráli v Lednici slušný první poločas, ale žádnou ze slibných příležitostí neproměnili. Po čtvrthodině hry navíc sami inkasovali. Roman Vejvančický z pětadvaceti metrů přehodil špatně postaveného gólmana Chromého a poslal Moravan do vedení. Ratíškovičtí mohli výsledek ještě do přestávky srovnat, ale ve finální fázi nebyli přesní ani důrazní. Na druhé straně několikrát zahrozili i hráči Lednice, Chromý však byl pozorný. „V prvním poločase jsme možná byli víc na balonu a chtěli jsme víc běhat, ve finále to ale nedopadlo,“ uvedl Kotásek.

Celek z Hodonínska chtěl po přestávce skóre vyrovnat, ale přišla fatální minela Chromého. Jindy spolehlivý gólman špatně odkopl míč přímo na nohu soupeře a Očenášek v klidu poslal balon do sítě. Vzápětí Baník špatně zahrál autové vhazování, Lednice získala roh a Vejvančický odražený balon přes hradbu těl poslal mimo Chromého dosah.

Ratíškovice se i za nepříznivého stavu 0:3 snažily. Mizivou šanci na zvrat oživil důrazný forvard Michal Voříšek. Hosté v závěru otevřeli hru, měli i šance, ale nebyli produktivní. V poslední minutě byli blízko brance Voříšek s Dohnálkem, ale balon do sítě nedostali. Lednice už si náskok v klidu pohlídala. „Bohužel jsme se nevyvarovali hrubých chyb, které soupeř potrestal,“ dodal Kotásek.

Jeho tým nyní čeká Velká nad Veličkou. Sobotní duel se kvůli rekonstrukci hlavní ratíškovické plochy odehraje na tréninkovém hřišti.
Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/vanek-ctyrmi-brankami-zostudil-rohatec-ratiskovice-srazily-v-lednici-hrube-chyby-20170529.html

Kontakt

FK Baník Ratíškovice

sekretář oddílu:
Jan Toman
Sportovní 1310
Ratíškovice
69602

+420 737 712 304

los jaro 2019

   

            - - IS  FAČR - -

  vyhledávání soutěží

  

 

        

     obec Ratíškovice