Ratíškovice - Bosonohy 0:1

28.04.2014 08:53

Ratíškovice se po půli probraly. Přesto doma prohrály

Ratíškovice – Ani ty nejlepší vzorky na tradičním koštu vína, který se v sobotu odpoledne uskutečnil v areálu Baníku, jim nemohly chutnat. Fotbalisté Ratíškovic totiž nezvládli domácí utkání s Bosonohy, soupeři z Brna podlehli 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil po půlhodině hry hostující stoper Pavel Cihlář. I když slovácký celek sahal v závěru po bodu, skóre se již nezměnilo.

Baník doplatil před vlastním publikem na mizerný první poločas a nedůraz v koncovce. Domácím navíc vpředu citelně scházeli zranění útočníci Michal Voříšek s Tomášem Vacenovským. I když se hráči Ratíškovic po přestávce snažili, největší ofenzivní esa nenahradili.

„Více nám scházeli hráči jako zrychlil, bojoval a přihrál. Po přestávce se naše hra zlepšila, ale efekt nebyl žádný," uvedl po skončení duelu hrající kouč Baníku Petr Vybíral. Jeho tým první půli absolutně nezvládl. Ratíškovičtí fotbalisté se nedokázali vyrovnat s mokrým trávníkem ani chytrou hrou soupeře. Domácí za zkušenějším a hlavně fyzicky vyspělejším protivníkem zaostávali ve všech herních činnostech.

„Je to pořád dokola. Začneme hrát až po obdržené brance nebo po poločasové přestávce, a to je málo," zlobil se Vybíral. „Nevím, co máme dělat, abychom hráli hned od začátku zápasu. To je naše největší minus. To, že neproměníme šance, to je věcí štěstí a umu jednotlivce. Že ale nejsme od úvodního hvizdu bojovní a koncentrovaní, to je špatné," přidal naštvaný kouč.

Bosonohy ze své herní převahy vytěžily v prvním poločase pouze jednu branku. Ve 30. minutě se hlavou trefil nekrytý stoper Cihlář.

„Standardní situace nás hodně sráží. Ani přeskupení hráčů žádný efekt nepřineslo," hořekoval Vybíral. Naopak Bosonohy ukázaly ve vzdušných soubojích svoji sílu. „Máme vysoké hráče, proto se standardní situace dost spoléháme," řekl hostující trenér Daniel Břežný.

Brňané mohli přidat do přestávky další branky, ale gólman Doležal se činil. Domácí brankář parádně vyrazil i tvrdou ránu Chalupského. Ratíškovice zahrozily v úvodní části pouze jednou, střelu dobře hrajícího Hozáka pozorný Kupka vyrazil.

Tým z Brna lépe vstoupil i do druhé půle. Náskok Bosonoh mohl krátce po změně stran navýšit Cihlář. Povedenou hlavičku vysokého zadáka gólman Doležal bravurně vyrazil na roh. „Domácí několikrát podržel skvělý brankář. Kdybychom vedli dva tři nula, tak byl závěr klidnější. Takto jsme se strachovali až do konce," pravil Břežný.

Ratíškovice se ve druhém poločase zvedly. Baník nezastavilo v ofenzivním snažení ani vážné zranění stopera Kadlčíka, kterého s pochroumaným kolenem odvezla přivolaná sanitka. „Asi má urvaný vaz. Určitě nám bude chybět," řekl Vybíral.

Baník byl po přestávce několikrát blízko vyrovnání, ale centr Hozáka skončil na břevně a šanci střídajícího Dobeše zneškodnil vyběhnutý gólman Kupka. Ten si poradil i s ránou Vybírala.

Nejblíže gólu byl v 86. minutě Lukáš Koplíka. Pumelice ratíškovického záložníka ovšem trefila pouze dobře postaveného Kupku. „Gól bychom nedali ani do půlnoci," trefně poznamenal jeden z domácích příznivců.

Hosté nakonec těsný náskok uhájili a do tabulky si připsali tři body. „Jsem spokojený. Kluci do puntíku plnili mé pokyny. Venku jsme hráli jinak než doma," pronesl Břežný. Bosonohy si hlavně za výkon v první půli výhru zasloužily. Po přestávce však Brňané vyklidili střed hřiště a v závěru úplně odpadli. „Po hodině hry jsme se zbytečně zatáhli a nechali hrát soupeře, což se nám málem vymstilo.Na některých hráčích bylo posledních dvacet minut patrné, že tolik netrénují," dodal Břežný.