Vyrovnané utkání dvou předních týmů soutěže sledovala slušná návštěva, téměř 300 diváků. Domácí mohli jít do vedení už ve 13.minutě, ale Jankůj nedokázal z pokutového kopu překonat překonat brankáře Strýčka. Do konce prvního poločasu se skóre neměnilo a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 0:0. „Ratíškovice dobře známe a víme, že hrají kvalitní fotbal. Přesto jsme věřili, že bychom tady mohli bojovat, ale hráli jsme spíš zezadu. Dařilo se nám eliminovat ofenzivní sílu soupeře a důležitým momentem byla určitě neproměněná penalta,“ uvedl rakvický kouč Aleš Krůza.

Vstup do druhé půle vyšel lépe právě hostům. Hned z první akce se trefil Švásta a poslal Rakvice do vedení. Baník měl stále dost času s výsledkem něco udělat, ale díky střeleckému trápení se to nepovedlo. „V poslední době nám to tam prostě nepadá. I dnes jsme měli řadu šancí, včetně penalty. Z výsledku jsem hodně zklamaný,“ posteskl si domácí trenér Petr Zemánek.


Rakvice dokázaly vyhrát i druhé venkovní utkání v jarní části a po Dubňanech nedostaly gól ani v Ratíškovicích. V tabulce poskočily na čtvrté místo, právě za svého sobotního soupeře. Na třetí Ratíškovice však ztrácejí pět bodů.

 

HODNOCENÍ ZÁPASU

 

TZdroj: https://hodoninsky.denik.cz/fotbal-kraj/ratiskovice-nedaly-penaltu-a-padly-20190407.html