Ratíškovice - Vyškov B 2:0

18.04.2017 12:49

Ratíškovicím vystřelil výhru Kordula

Dvě přesné trefy záložníka Martina Korduly rozhodly velikonoční duel v Ratíškovicích. Domácí Baník v souboji dvou tabulkových sousedů zdolal béčko Vyškova 2:0 a po třetí jarní výhře se dostal v první A třídě právě před sobotního soupeře.

Hráči Baníku udělali výkonem a hlavně výsledkem radost trenéru Petru Kotáskovi, který ve středu 19. dubna oslaví pětatřicáté narozeniny. Lepší dárek si ratíškovický kouč nemohl přát. „Jsem velmi spokojený. Narazili jsme na kvalitního soupeře, přes kterého jsme se složitě dostávali. Měli jsme územní převahu, hrálo se však hlavně mezi šestnáctkami. Utkání jsme rozhodli vůlí a chtíčem. Tři body jsme chtěli urvat, což bylo rozhodující,“ prohlásil domácí trenér.

Ratíškovice byly sice proti Vyškovu častěji u míče, ale přes pozornou obranu, kterou s přehledem dirigoval sedmačtyřicetiletý hrající kouč Jaroslav Schindler, se do vyložených šancí v úvodní části vůbec nedostaly. „Hosté byli kompaktní, jejich hru řídil zkušený Schindler. Ve Vyškově ale dobře pracují s mládeží. Šikovní mladíci chtěli hrát fotbal, nebyla to žádná kopaná. O to více si výhry cením,“ prohlásil Kotásek.

Baník několikrát zahrozil po standardní situaci. Největší šanci první půle měl obránce Konečný, který po rohu Jankůje ve slibné pozici netrefil dobře balon. Hosté sice dobře bránili, ale směrem dopředu nijak nebezpeční nebyli. Ani druhá půle žádnou změnu nepřinesla. Domácí dobývaly vyškovský obranný val, hosté v pohodě odolávali.

Až přišla 61. minuta a povedená střela Martina Korduly, která pomocí levé tyče zapadla za záda gólmana Štěpána. „Věděl jsem, že zápas rozhodne první gól. Naštěstí jsme ho dali my. Štěstí přeje připraveným a to my jsme proti Vyškovu byli,“ prohlásil Kotásek.

Další Kordulův moment přišel v 79. minutě. Domácí středopolař po přihrávce střídajícího Jaromíra Kotáska zblízka uklidil balon za bezmocného Štěpána. Míč se do sítě odrazil od obou tyčí. „Nehodnotím výkony hráčů podle počtu nastřílených branek, ale Martin byl ve správný čas na správném místě. Dva góly mu přeji. Věřím, že mu branky pomohou i v dalších zápasech,“ uvedl kouč Baníku. Vyškovská rezerva se na odpověď nezmohla.

Ratíškovice zvítězily ve třech ze čtyřech jarních zápasech a v první A třídě se drží nahoře. „Mančaft funguje. V týmu je dobré klima, kabina drží pohromadě, což je rozhodující. Sklízíme zasloužené ovoce,“ dodal Kotásek.
Zdroj: https://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/ratiskovicim-vystrelil-vyhru-kordula-rohatec-si-doma-poradil-s-drazovicemi-20170415.html