Slovan Bzenec - Baník Ratíškovice

08.04.2014 13:03

Krutá odplata. Bzenec přejel v derby Ratíškovice jasně 6:0

Bzenec – Tahle výhra fotbalistům Bzence náramně chutná. Posílený Slovan napravil dojem po porážce v Moravském Krumlově, když proti Ratíškovicím demonstroval svoji sílu. Svěřenci trenéra Libora Škodíka i s úroky oplatili Baníku podzimní porážku, v souboji dvou okresních rivalů zvítězili naprosto jednoznačně 6:0.

Velkou zásluhu na vysoké výhře měl syn domácího kouče, který se v derby blýskl hattrickem. Místo třeskuté bitvy viděla slušná návštěva exhibici. Posílený Slovan před vlastním publikem exceloval. Bzenečtí dokázali v prvním jarním domácím duelu navázat na výkony ze zimní přípravy a naivně hrajícího protivníka krutě ztrestali.

Pokud by domácí proměnili všechny šance, vyhráli by ještě vyšším rozdílem. „Jsme spokojení s výsledkem i předvedenou hrou. Jenom se potvrdilo to, že máme kvalitní mančaft. I když nám minulý zápas nevyšel, proti Ratíškovicím jsme brzy dali dvě branky a na trávníku kralovali," uvedl trenér Bzence Libor Škodík.

Ten po víkendovém šlágru litoval pouze několika promarněných vyložených příležitostí. „Na můj vkus pořád moc šancí zahazujeme. Bojím se, aby nás tutovky v některých z dalších zápasů nemrzely," řekl Škodík.

Zatímco Bzenečtí výhru zajídali chlebíčky, hosté se jen pomalu trousili k přistavenému autobusu. Ratíškovice bez Koplíka a Mírovského, kteří se zranili v prvním jarním kole, naprosto propadli.

Kromě dvou příležitostí dorostence Vacenovského si nic pořádného nevypracovali. Pokud se Baníkovci po těsné výhře nad Ráječkem opíjeli euforií, v sobotu odpoledne zažili pořádnou kocovinu. „Stydím se jako hráč i trenér za to, co jsme na hřišti předvedli. Po prvním jarním vítězství jsme si mysleli, že to půjde všechno samo. Oproti utkání s Ráječkem nám chybělo nasazení, odvaha i bojovnost. Je mi líto ratíškovických fanoušků, že museli vidět tento zápas," prohlásil hrající kouč Baníku Petr Vybíral.

Ten nečekaně přeskupil řady. Útočník Brezina putoval do obrany, Vybíral se posunul do středu zálohy. Na hrotu byl pouze osamocený Vacenovský. Tento tah hostům vůbec nevyšel. Baník totiž v 10. minutě prohrával 0:2. Slovan poslal do vedení Libor Škodík mladší. Druhý gól přidal Tomáš Zůbek. Bzenec na hřišti dál dominoval.

Ránu Šifla zastavilo sice břevno, ale po Zůbkově přihrávce se prosadil Petr Kasala. „Bzenec ukázal svoji kvalitu. Na druhé straně jsme soupeři darovali do dvacáté minuty tři branky. Ve druhém poločasu to bylo podobné," řekl Vybíral. Slovan mohl odevzdaným hostům nastřílet v prvním poločasu ještě více branek, ale gólman Doležal se blýskl několika povedenými zákroky. Gólem neskončil únik Šifla, šance Kasaly, pokus Škodíka a bomba Lejsala.

Bzenec dokázal v úvodní části skórovat ještě jednou, ale sudí Tichánek dorážku Kasaly pro ofsajd neuznal. Baník toho směrem dopředu mnoho neukázal. Všechny akce hostujícího celku končily daleko od Maňákovy svatyně. Dalekonosné pokusy Kotáska, Vybírala a Vacenovského nemohly domácího gólmana ohrozit.

Ratíškovice mohly snížit až v 57. minutě, střelu Vacenovského zblokovala domácí obrana na roh. Naproti tomu Bzenec byl dál při střelecké chuti. Po hodině hry zvyšoval kanonýr Kasala na 4:0. Pak selhal v jasné šanci aktivní Zůbek, který stejně jako o pár minut později Kasala na Doležala nevyzrál.

Kanonádu završil dvěma slepenými brankami Škodík, který nejprve vstřelil v 73. minutě pátý gól domácích a následně po totožné situaci završil hlavou hattrick. „Dva góly byly jako přes kopírák. Ve standardních situacích máme dost velkou sílu. V sestavě máme pět dobrých hlavičkářů," pronesl Škodík.

Hosté naproti tomu nenašli na přesné centry Šmahaje účinnou protizbraň. „Šance, které si soupeř vypracoval, náš gólman Doležal pochytal. Domácí dali paradoxně góly po situacích, které jsme soupeři sami vytvořili. Z šesti gólů jsme Bzenci pět přinesli na stříbrném podnose," pravil Vybíral. Zatímco poslední vzájemné měření sil přineslo spoustu vzruchu i mimo trávník, tentokrát se vše obešlo bez zbytečných excesů.

„Podzimní utkání bylo znehodnocené výroky sudího. Teď to bylo celkem v klidu, i když na konci prvního poločasu jsem měl trochu obavy, protože hlavní rozhodčí hru na můj vkus dost pouštěl. Naštěstí jsme o poločasu hráče zklidnili a utkání se dohrálo," dodal Škodík.

TJ Slovan Bzenec – FK Baník Ratíškovice 6:0 (3:0)
Branky: 8., 73. a 75. Libor Škodík, 22. a 60. Petr Kasala, 10. Tomáš Zůbek. Rozhodčí: Tichánek – Ševela, Štipčák (Lasovský).
Žluté karty: Kasala – Macek. Diváci: 350.
Bzenec: Maňák – M. Dulovecz (80.Bukvald), Hrotek, Vybíral, Lejsal – Radmil, Škodík, Šmahaj, Zůbek – Šifel (54. Březina, Kasala (75. Andrýsek).
Ratíškovice: Doležal – Macek, Kadlčík, Brezina, Petrucha – Hozák (67. Dobeš), Kordula, P. Kotásek, Vybíral, Kundrata – Vacenovský.

Autor: Libor Kopl